Mogą już szukać okien do hospicjum

Dzięki pomocy wszystkich, którzy od października wspierają kwesty Szczęściar, białostockie hospicjum Dom Opatrzności Bożej już szuka firmy, która do tworzonego skrzydła budynku wykona niemal 200 okien i drzwi. Kolejna okazja, by pomóc już w sobotę.

nowe skrzydło hospicjum

więcej zdjęć z budowy nowego skrzydła w galeri: hospicjum -> budowa nowego skrzydla

Jedyne w mieście stacjonarne hospicjum musi być rozbudowane. Z uwagi na to, że jest prowadzone przez organizację pozarządową, przy budowie może liczyć jedynie na ofiarność darczyńców. Sobotnia zbiórka w hipermarketach będzie przedostatnią organizowaną przez panie z grupy Szczęściary (działającej przy stowarzyszeniu Kontakt Miast Białystok - Eindhoven), które pomagają w modernizacji budynku przy ul. Sobieskiego. Tym razem z puszkami kwestować mają dzieci (z rodzicami) z przedszkoli nr 4 i 14, młodzież szkolna oraz weterani ze Związku Inwalidów Wojennych. Wolontariuszy będzie można spotkać w godz. od 12 do 18.

Wielkie kwestowanie kończy się w maju. Do tej pory udało się zebrać ponad 165 tys. zł. Te pieniądze mają pokryć koszty zakupu stolarki drzwiowej i okiennej do nowej części budynku dla pacjentów.

- Już teraz wspólnie z paniami ze stowarzyszenia rozesłaliśmy zapytanie o ofertę do 14 firm. Na cztery kondygnacje do pokoi chorych będziemy potrzebowali aż 194 drzwi i okien balkonowych - mówi Tadeusz Beszta-Borowski, kierownik hospicjum. I przypomina: - Ciągle czekamy też na wpłaty z 1 procenta podatku.

Aby wesprzeć rozbudowę hospicjum, wystarczy w odpowiednią rubrykę PIT-a wpisać numer KRS Towarzystwa Przyjaciół Chorych: 0000057571.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok

 

Odsłony: 1404