Kurs - Podstawy Opieki Hospicyjnej

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KURSIE: „PODSTAWY OPIEKI HOSPICYJNEJ”

 

Termin: 22 .10 - 26.11. 2014 r., spotkania w środę, w godz. od 17.00 do 19.00

Czytaj więcej...

Banery - renowacja

Po kampanii jednoprocentowej nasze banery odpoczywają w bezpiecznym miejscu.

Tomek i Bartek Klem zajmują się konserwacją banerów. Przywracają je do stanu pierwotnego tak aby lśniły czystością i mogły ponownie zostać użyte w przyszłorocznej akcji zabiegania o Państwa 1 % podatku. Mamy nadzieję, że widząc je ponownie porozwieszane w Białymstoku pomyślicie Państwo o Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej".

Podziękowania dla Tomka i Bartka.

 

Rabata - historia powstawania.

Od kwietnia realizowany jest projekt zielonej przestrzeni przed budynkiem Hospicjum "Dom Opatrzności Bożej" dla dorosłych od ulicy Łąkowej.


Projekt wykonał pan Hieronim. W kwietniu odzyskano część miejsca zajętego przez miasto na chodnik. Wykonano obramowanie rabaty kostką granitową oraz rozplanowano wewnętrzne powierzchnie. Następnym krokiem było pokrycie powierzchni rabaty membraną ogrodniczą, co pozwoli na uniknięcie niechcianych gości, samosiejek i innej niesfornej roślinności zwanej chwastami. Przestrzeń przy budynku wypełniono beżowo - szarymi kamykami, środkowe wstawki białym gresem a kolejny pas z roślinami również beżowo - szarymi polerowanymi otoczakami.  Więcej zdjęć w galerii.

Czytaj więcej...

Rabata - opis.

Rabata ma 3m szerokości i 40m długości. Nie dokończona jest jeszcze – jej najbardziej reprezentatywna – środkowa część. Tu pojawią się dekoracyjne kamienie, coś jeszcze z zieleni i – królujący nad tym światem roślin – klon.

 

Czytaj więcej...

Konferencja "Objawy somatyczne w leczeniu paliatywnym"

15 marca 2014 w nowym skrzydle hospicjum przy ul. Sobieskiego 1 odbyła się: Otwarta Konferencja poświęcona problematyce opieki w Medycynie Paliatywej.

Czytaj więcej...

Kurs z podstaw opieki hospicyjnej od 4 marca 2014 r.

Kurs z podstaw opieki hospicyjnej organizowany jest bezpłatnie przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w B-stoku w ramach działalności statutowej.

fot.: uczestnicy wcześniejszego kursu

Spotkanie I – 04.03.2014 r.

Historia ruchu hospicyjnego i hospicjum białostockiego.

Opieka hospicyjna jako alternatywa dla eutanazji.

Czytaj więcej...

Baner hospicjum

I Ty możesz wesprzeć hospicjum. Umieść baner, zachęcający do przekazania 1% podatku lub darowizny dla hospicjum, na swojej stronie www. Poniżej wzory banerów i wytyczne:

jpg 300 x 65 px

Czytaj więcej...

Po raz I zapraszamy do Białegostoku na bezpłatne warsztaty.

Już w sobotę 25 stycznia o godz. 11.00 w sali Hospicjum Opatrzności Bożej, przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku odbędą się warsztaty dla opiekunów domowych. Tematem spotkania będzie „Podstawowa pielęgnacja osoby przewlekle chorej i niesamodzielnej”. Ilość miejsc ograniczona – stąd liczy się kolejność zgłoszeń. 

Czytaj więcej...

Kurs z podstaw opieki hospicyjnej od 23 października 2013

UWAGA ! ! !  UWAGA ! ! !  UWAGA ! ! !   Rozpoczynamy  ! ! ! !

fot.: uczestnicy wcześniejszego kursu

23 października 2013 r.

Zapraszamy osoby pełnoletnie (min. ukończone 18 lat), które pragną pełnić posługę ludziom chorym, przebywającym w hospicjum "Dom Opatrzności Bożej" w Białymstoku.

Organizatorem kursu jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Białymstoku.

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu (w środy ) od godz. 17.00 do 19.00 w hospicjum "Dom Opatrzności Bożej" przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku.

Czytaj więcej...

Hospicjum ze Świętojańskiej na Sobieskiego

Dobiegają końca prace budowlane w części hospicjum przy ulicy Sobieskiego. Do miasta wróci więc zabytkowy budynek ze Świętojańskiej, w którym przebywała część pacjentów.

Czytaj więcej...

XXV - lecie TPCh

Dokładnie 25 lat temu, w listopadzie, Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" w Białymstoku zostało zarejestrowane jako stowarzyszenie i rozpoczęło organizację opieki domowej dla pacjentów z chorobami nowotworowymi. W tej chwili świętuje swój jubileusz i planuje otwarcie nowego skrzydła, które zostało zbudowane dzięki darowiznom ludzi dobrej woli.

Czytaj więcej...

Byłem chory, a odwiedziliście mnie - Rekolekcje

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach,które odbędą się
w dniach 20 - 22 listopada 2009 r. w Hospicjum, przy ul. Sobieskiego 1.
Temat: Dlaczego człowieka chorego nie można pozostawić samemu sobie ?,
"... byłem chory, a odwiedziliście mnie..."
Program:

piątek 20.XI.: godz. 18.00 Msza św.i konferencja
sobota 21.XI.: godz. 10.00 Msza św.
godz. 10.45 konferencja
godz. 12.00 spotkanie integracyjne (rozmowy niedokończone)
niedziela 22.XI.: godz. 10.00 Msza św. z kazaniem ...


Rekolekcje prowadzi ks. Michał Przybysz ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa -  dyrektor Hospicjum Santa  Galla w Łabuńkach.

Zdjęcia w galerii: rekolekcje ->2009_bialystok