hospicjum stacjonarne

Hospicjum Stacjonarne "Dom Opatrzności Bożej" w Białymstoku przy ul. Jana III Sobieskiego 1 w Białymstoku. Jest to piętrowy dom z zaadaptowanym poddaszem, na którym znajduje się księgowość, pokój gościnny dla rodzin zamiejscowych odwiedzających chorych, apteka, dwa magazyny sprzętu medycznego oraz sala wykładowa na około 30 osób. Na parterze jest 8 łóżek, na I pietrze jest 12 łóżek w pokojach 1,2 i 3 większość z nich ma odrębne łazienki. Z każdej sali na piętrze można wyjść na obszerny taras, natomiast na parterze do ogrodu.

I Oddział Hospicjum Stacjonarnego przy ul. Sobieskiego 1

Po niemal czterech latach budowy, 27 marca 2013 roku, tuż przed Świętami Wielkiej Nocy udało się uzyskać pozwolenie na użytkowanie części nowego skrzydła, stanowiącego rozbudowę hospicjum Dom Opatrzności Bożej przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku. Tym samym we wtorek, 2 kwietnia pierwsi pacjenci zaczęli zajmować nową część. Są tu 22 nowe miejsca. Na początku "przeniesione" zostały osoby z placówki przy ul. Świętojańskiej. Następnie będą przyjmowani chorzy oczekujący w kolejce.

Obok sal chorych w Hospicjum jest piękna kaplica, w której odprawiane są nabożeństwa. Dzięki aparaturze nagłaśniającej istnieje możliwość wysłuchania ich w każdej sali chorych. W ogrodzie obok budynku Hospicjum jest grota z figurą Matki Bożej Fatimskiej, w której latem odbywają się nabożeństwa.


Naszym pacjentom zapewniamy fachową pomoc lekarską, pielęgniarską, opiekę rehabilitanta oraz wsparcie psychologiczne i duchowe. Wielką pomoc stanowią dla nas wolontariusze, a wśród nich lekarze, którzy pełnią dyżury wolontaryjnie. Kierownikiem placówek jest dr n. med. Tadeusz Borowski - Beszta.

Odsłony: 16715