Wizyta w Hospicjum

Hospicjum przy ul. Sobieskiego 1.

Zbliża się pora obiadu, w kuchni już są przygotowane porcje dla chorych.

Pani Małgosia.

W sali nr 3 na parterze leży pan Tadeusz. Pytam jak czuje się w tym miejscu: opieka dobra, lekarze i pielęgniarki dbają o chorych, dobrze że jest takie miejsce. Siostra pana Tadeusza: co można powiedzieć, same dobre rzeczy. Opieka jest wspaniała, można w każdej chwili odwiedzić chorego. Trzeba wspierać taki dom. Tadeusz jest samotny, mieszka w gminie Ciechocinek, nikt nie mógłby się nim zająć. Odkąd jest tu w hospicjum to duża pomoc i ulga dla mnie.

Pan Tadeusz z siostrą.

Sala nr 6, I piętro, właśnie przyniesiono obiad. 

Pan Waldemar i wolontariuszki: pani Józia, pani Alina.

 

Sala nr 7, I piętro.

Pielęgniarka pani Ania karmi chorą panią Jadwigę przez sondę, obok córka chorej.

 

W gabinecie zabiegowym pielęgniarki szykują leki dla chorych. Doktor Krystyna przegląda karty pacjentów, ordynuje leki dla chorych, rozmawia z rodziną chorego.

Pielęgniarka pani Helenka, roznosi lekarstwa.

 

Pielęgniarka pani Ania przy pracy.

 

Doktor Krystyna Ermusz podczas dyżuru w hospicjum.

 

Po obiedzie w kaplicy rozpoczyna się modlitwa prowadzona przez wolontariuszkę. Chorzy mogą uczestniczyć w niej gdy włączą głośniki na sali. Dziś modlitwy są przeplatane kolędami.

O 1400 Katolicka Wspólnota Zjednoczenia z Chrystusem prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu. O 1500 zaczyna się Msza Święta. Chorzy mogą uczestniczyć we Mszy Świętej zarówno osobiście jak i poprzez głośniki na salach. Jeżeli któryś z chorych chce osobiście uczestniczyć we Mszy Świętej wolontariusze przewożą chorego na łóżku, na wózku bądź pomagają dojść do kaplicy.

Ksiądz Piotr odprawia Mszę Świętą w hospicyjnej kaplicy.

obraz z kaplicy Hospicjum - Matki Bożej Hodyszewskiej,

Szatę obrazu zaprojektował dr Grzegorz Łoś wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej a ufundowała Katolicka Wspólnota Zjednoczenia z Chrystusem.

 

Budynek Hospicjum przy ulicy Sobieskiego 1.

Warto włączyć się w krąg ludzi dobrej woli i wspomóc rozbudowę nowego skrzydła hospicjum, przed nami okres rozliczenia z fiskusem, proszę podaruj 1% dla Hospicjum. Tu są informacje jak wypełnić formularz PIT.

Nowe skrzydło, pokrywane ociepleniem i tynkowane.

Więcej zdjęć w galerii: hospicjum -> wizyta w hospicjum

Odsłony: 12720