JoomlaTemplates.me by Cheap Hosting

Kurs dla wolontariuszy hospicyjnych 2024

Szanowni Państwo

Jak co roku Towarzystwo Przyjaciół „Hospicjum” w Białymstoku organizuje kurs dla wolontariuszy, którzy decydują się towarzyszyć pacjentom w ciężkiej chorobie. Naszą propozycję kierujemy do osób dojrzałych, świadomych swojej nie tylko wrażliwości, ale i możliwości,

by ustrzec się przed iluzją pomocy, która nie będzie mogła być z różnych względów zrealizowana. Pacjenci w hospicjum doświadczają szeroko pojętego cierpienia, stąd chcielibyśmy na ile to możliwe wyeliminować zaangażowanie wynikające z ciekawości na rzecz prawdziwej międzyludzkiej solidarności z bliźnim.

Prosimy o decyzję uczciwą i dojrzałą. Nieść pomoc można w różnoraki sposób. Towarzyszenie chorym, rozmowa, czuwanie, ofiarowanie swego osobistego czasu jest sprawa odpowiedzialną. Nie chodzi nam o dużą ilość uczestników kursu, ale raczej o osoby, które naprawdę chcą pomagać i traktują to pragnienie dojrzale, na dłużej, nie spodziewając się profitów. Kurs nie jest kierowany do pracowników zawodowo związanych z medycyną. Hospicjum zatrudnia profesjonalny personel, a kurs nie jest „furtką” do zwiększenia możliwości zatrudnienia w hospicjum.

Podczas kursu poznają Państwo niektórych członków z naszego zespołu, którzy prowadzić będą poszczególne spotkania. Będzie czas, by zastanowić się nad świadomym wyborem.

Wcześniejsze zapisanie na kurs nie jest wymagane. Kurs nie daje żadnych uprawnień zawodowych.

Życząc Państwu prawdziwie głębokich, dobrych Świąt, pamiątki Bożych Narodzin w Betlejem, kiedy Jezus wcielił się w człowieka, by podzielić nas ludzki los a jednocześnie ukochać nas po Krzyż, przesyłam serdeczne pozdrowienia.

dr Jolanta Iwanowska

Kurs dla wolontariuszy hospicyjnych 2024 r.
Aula Hospicjum przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku
Czwartki, godz. 17:00

Program kursu:
1. 18.01.2024 - Historia ruchu hospicyjnego w Polsce i na świecie.
2. 25.01.2024 - Specyfika opieki paliatywnej. Opieka hospicyjna, paliatywna, holistyczna. Pojecie Total Pain.
3. 01.02.2024 - Psychologiczne aspekty choroby nowotworowej. Komunikacja z chorym i jego rodziną.
4. 08.02.2024 - Spotkanie z wolontariuszami hospicjum.
5. 15.02.2024 - Ból i inne dokuczliwe objawy w chorobie nowotworowej.
6. 22.02.2024 - Zajęcia praktyczne z zakresu opieki pielęgniarskiej.
7. 29.02.2024 - Opieka duszpasterska w hospicjum.
8. 07.03.2024 - Etyka w opiece paliatywnej. Zakończenie kursu.

Odsłony: 1564