KOLĘDY w Hospicjum

20 grudnia br. byliśmy świadkami prawdziwej uczty duchowej i zmysłowej, muzycznej. Odwiedzili nas śpiewający uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku z Panią Beatą Gołub, której w przygotowaniu śpiewów pomagała także Pani Helena Maksiewicz. Odwiedzili Hospicjum z kolędą, z pieśnią. Zespół zaprezentował blisko dwadzieścia kolęd z całego świata, w różnych językach,  w przepięknym wykonaniu na głosy, przy akompaniamencie instrumentów. Występ był transmitowany przez nasz hospicyjny radiowęzeł, by kolędowy śpiew mógł dotrzeć do wszystkich chorych. (zdjęcia w galerii)

Była to prawdziwa uczta muzyczna dzięki pięknym młodym głosom, świetnym aranżacjom. Młodym kolędnikom podziękował Kierownik Hospicjum dr Tadeusz Borowski. Mamy nadzieję na dalsze spotkania  i współpracę. Dziękujemy w imieniu chorych za tak wdzięczna inicjatywę.

W tle tego wydarzenia należy także wspomnieć o uczniach i nauczycielach Szkoły Mundurowej CN-B Feniks z ul. Ciepłej oraz wychowawczyniach Samorządowego Przedszkola nr 26 w Białymstoku, którzy zorganizowali zbiórkę kiermasz z myślą o Hospicjum, a uzyskane fundusze (1200 zł) wpłacili na nasze Hospicjum. Szczególnie dziękujemy Pani Katarzynie Nocnej, pani Kindze Łowickiej - Kwiatowej, Elżbiecie Czajkowskiej i Agacie Cwalińskiej, które włożyły wiele wysiłku w to przedsięwzięcie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę inicjatywę. Serdecznie dziękujemy!