Zawsze w drodze

Od kilku lat Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Oddział Białystok - organizator Seminarium Technicznego pt. „Aktualne zagadnienia budownictwa komunikacyjnego” zgadza się na promowanie pomocy dla naszego hospicjum.

Seminaria odbywają się cyklicznie, tegoroczne było już XII jego edycją. Jak ważne tematy, dla regionu i rozwoju drogownictwa w Polsce, omawiane są co roku świadczy fakt, że oprócz uznanych autorytetów naukowych uczestniczą w nim ministrowie, europosłowie i posłowie z Komisji Infrastruktury Sejmu RP oraz władze samorządowe - wszyscy rozumiejący potrzebę rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej. Tegoroczne seminarium to 25 referatów, przygotowanych przez 41 autorów z pięciu ośrodków naukowych z Polski, skupionych w sześciu sesjach tematycznych i ponad 200 słuchaczy.

Każdy z uczestników otrzymał informacje na temat hospicjum, a przez trzy dni obrad na sali stał nasz nowy rollup.

Oprócz inżynierów drogownictwa w seminarium uczestniczyli też zaszczytni goście, jak Dariusz Piontkowski - Minister Edukacji Narodowej, Seweryn Krajewski - poseł na Sejm RP i członek Komisji Infrastruktury oraz Wiesława Burnos - członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Szczególnie dziękujemy Markowi Motylewiczowi, prezesowi zarządu Oddziału SITK i Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu, prezesowi Koła SITK RP przy GDDKiA O/Białystok. Gratulujemy wrażliwości społecznej i serdecznie dziękujemy.

Tekst i zdjęcia: Barbara Klem