Wizyta Arcybiskupa i nowy patron kaplicy hospicyjnej

W dniu 18 września 2019 roku zostało nadane imię Św. Rafała Archanioła, kaplicy w Hospicjum Białymstoku.

Uroczystości przewodniczył, Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda. (zdjęcia w galerii)

Po odczytaniu dekretu nadającego Imię Świętego Rafała Archanioła, kaplicy hospicyjnej, została odprawiona Msza Święta z udziałem ks. proboszcza parafii Matki Bożej Fatimskiej, na terenie której znajduje się Hospicjum.

Ks. Arcybiskup w wygłoszonej homilii mówił, min. o wartości ludzkiego cierpienia, oraz o trudzie opieki nad chorymi przebywającymi w hospicjum. Dziękował wszystkim tym, którzy opiekują się chorymi, poświęcającymi swój czas jako wolontariusze.

Na zakończenie Mszy Św. Dyrektor Hospicjum, dr. Tadeusz Borowski, podziękował ks. Arcybiskupowi, za przyjęcie zaproszenia i odprawienie mszy św. i za słowa otuchy.

Ks. Marek Czech, kapelan hospicjum, również podziękował ks. Arcybiskupowi za nadanie imienia kaplicy hospicyjnej, Św. Rafała Archanioła, jako że jest on patronem, lekarzy i wszystkich, którzy troszczą się o chorych, a także podróżujących i tych którzy poszukują męża, czy żony.

Potem była wspólna Agapa, na którą zaproszenie, przyjął również ks. Arcybiskup.

Wszyscy dziękowaliśmy za nadanie imienia, naszej kaplicy.

A więc, od dnia 18 września 2019 roku, nasza kaplica jest pw. Świętego Rafała Archanioła, Bogu niech będą dzięki.

Elżbieta Dzienis

Odsłony: 2078