Rekordowy wynik zbiórki charytatywnej na rzecz Hospicjum

Prawie 11,5 tys. zł na rzecz hospicjum zebraliśmy w miniony piątek (12 stycznia 2017 r.) dzięki Joannie Filas-Kaczan. Pani Joanna to wyjątkowa kobieta. Jest architektem wnętrz i projektantką mody. Pracuje jako dyrektor kreatywny w firmie Kan, będąc jednocześnie redaktorem naczelnym czasopisma dla architektów, projektantów, inwestorów i wykonawców „Kan Vision”. W końcu... Pani Joanna zainicjowała artystyczny projekt charytatywny pod nazwą „Muzy i cienie”. Projekt wspiera stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz potrzebujących.

To właśnie na Galę Muz odbywającą się w karnawałową noc w białostockiej Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki zostało zaproszone Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Gala była połączona z 50-mi urodzinami Joanny Filas-Kaczan. Jubilatka poprosiła gości, by zamiast kwiatów i prezentów wspomogli hospicjum. Nasze puszki zapełniały się więc w okamgnieniu i to nominałami, jakie rzadko widujemy na zbiórkach.
Kwestowaliśmy również w przerwie odbywającego się w tym samym czasie w Operze Wieczoru Kolęd Prawosławnych, których inicjatorem jest prawosławna diecezja białostocko-gdańska. Dziękujemy ordynariuszowi prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej abp Jakubowi za zaproszenie na zbiórkę.
Tekst i zdjęcia: Basia Klem

Na Gali Muz hospicjum reprezentowali i w imieniu chorych za pomoc dziękowali gospodyni Joannie Filas-Kaczan (z lewej) doktor Helena Kuleszo-Kopystecka i Tadeusz Borowski-Beszta, prezes Towarzystwa

Serdecznie dziękujemy za podjęcie szlachetnej idei pomocy potrzebującym i z okazji urodzin życzymy Pani Joannie tradycyjnych stu lat w zdrowiu i szczęściu. Dziękujemy Łukaszowi Godlewskiemu z firmy Luca Białystok za - jak zwykle bezinteresowną - piękną oprawę naszych podziękowań dla pani Joanny

Ofiary do puszek zbierała Magdalena Sepko, pielęgniarka (na zdjęciu) i autorka :)