Przedszkole Samorządowe nr 80 pomaga hospicjum

Babciu, Dziadku cieszymy się, że Was mamy! - pod takim hasłem dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 80 w Białymstoku obchodzą uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

W tym roku już po raz trzeci impreza połączona jest ze zbiórką pieniędzy na potrzeby białostockiego hospicjum dla dorosłych, mieszczącego się przy ul. Sobieskiego 1 w Białymstoku. Rok temu udało się wesprzeć placówkę kwotą ok. 1,7 tys. zł. - To chyba znaczy, że rodzice i dziadkowie popierają naszą akcję - mówi Urszula Romańczuk, wicedyrektorka PS nr 80. - Nasze dzieci wiedzą, co to jest hospicjum, nauczycielki przekazują im odpowiednio dostosowane informacje na ten temat. Staramy się je uwrażliwiać na problemy osób starszych i chorych.

W środę rano przedszkolaki zbierały pieniądze od rodziców, którzy przyprowadzali pociechy do placówki, a po południu podczas mprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka. Taka zbiórka będzie prowadzona do piątku.
W tym oku do akcji zbierania pieniędzy na hospicjum włączyło się też PS nr 12 Tęczowe w Białymstoku.

Tekst i zdjęcie ze strony: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140123/BIALYSTOK/140129838